קורס דיגיטלי על ההיסטוריה של יהודי תימן של מכללת תימא

דבר נשיא האגודה

ידידים יקרים

אני מודה לכל החברים שהגיעו להשתתף באירועים האחרונים של האגודה.

סיימנו בירושלים את ימי ״שרים וזוכרים 2024״ עם אירועים נהדרים. מופע לציון 100 שנה לשכונת נחלת אחים בהפקה של ידידי חתן פרס ישראל אביהו מדינה, מופע לציון 100 שנה להולדתה של הזמרת הלאומית שושנה דמארי ועוד ועוד.

מיד בשבוע שלאחר מכן קיימנו ימי עיון ותרבות בים המלח בהשתתפות מאות מחברי האגודה, בהשתתפות אמנים ומרצים, ובהשתתפות אורחים מפונים מבתיהם שהיו במלון והוזמנו לכל האירועים.

אני גאה ושמח לעדכן על השקת קורס ראשון מסוגו – קורס דיגיטלי על ההיסטוריה של יהודי תימן מאת פרופ׳ יוסף יובל טובי.

הקורס כולל סדרה של 10 מפגשים מצולמים בוידאו עם פרופ׳ יוסף יובל טובי, שהוא היום בכיר החוקרים של יהדות תימן.

הקורס הדיגיטלי מאפשר לכל אחד מכם להירשם, ללמוד ולהעשיר את ידיעותיו על ההיסטוריה של אבותינו יהודי תימן. החל מהתקופה הקדומה, עוד בזמן בית המקדש הראשון כשהגיעו היהודים לתימן, ועד התקופה האחרונה, העליה וההתיישבות בארץ.

ההצטרפות לקורס הדיגיטלי תאפשר לכם לצפות בכל ההרצאות המוקלטות בזמנכם החופשי וללא הגבלת זמן.

אני מודה מאוד לידידי פרופ׳ יוסף יובל טובי החולק בקורס זה את ידיעותיו הרבות עם הציבור.

בהמשך המייל תקבלו עדכון על האירועים הקרובים של האגודה. אנו מקיימים פעילויות רבות ומגוונות בכל רחבי הארץ כולל מופעים מיוחדים ליום האישה הבינלאומי, מופע עם ניבה הראל ברחובות, ומופע עם טוהר גדסי ובנאת אל ימן בירושלים.

ההרכב קולות תימן עם רביד כחלני המבצע את שירת הדיואן, יופיע ב 14/3 בבית מזרח ומערב בתל אביב. ההרכב זכה להכרה מקצועית ממדור מוזיקה של משרד התרבות כהרכב המבצע בצורה אותנטית את שירת הקודש של יהודי תימן. כדאי מאוד לבוא ולשמוע.

אציין כי החלה ההרשמה לשבת הגדול – בפרשת ״מצורע״, ימים חמישי – מוצ״ש 18-20/4/2024 שתתקיים במלון דן פנורמה בירושלים וכי מספר החדרים מוגבל מאוד וכל הקודם זוכה!

אסיים בתפילה שהמלחמה תסתיים בהקדם, שנראה את כל החיילים, ואת החטופים חוזרים לבתיהם בשלום, ואת כל המפונים משתקמים וחוזרים לחייהם הרגילים.

ד״ר יגאל בן שלום
נשיא האגודה לטיפוח חברה ותרבות

לוגו האגודה לטיפוח חברה ותרבות יוצאי תימן