הפדרציה הספרדית העולמית מתייצבת לצד ישראל, ומדגישה את זכותם של אזרחי המדינה לחיות בביטחון

הפדרציה הספרדית העולמית מתייצבת לצד חיילי צה"ל ואזרחי ישראל

הארגונים השונים הנכללים בפדרציה כבר התגייסו לטובת שלל יוזמות אזרחיות חיים כהן, יו"ר הפדרציה הספרדית העולמית בישראל: "אנחנו כאן למען כלל הקהילות, נפעל בדרכים שונות כדי לעזור לכל מי שזקוק לעזרה"

 

הפדרציה הספרדית העולמית מתייצבת לצד ישראל, ומדגישה את זכותם של אזרחי המדינה לחיות בביטחון. חיים כהן, יו"ר הפדרציה הספרדית העולמית בישראל, התחייב: "אנחנו מסייעים לאורך כל השנה למגוון רחב של אוכלוסיות, ובהן סטודנטים, עולים חדשים ומשפחות נזקקות. בעת הזאת כל משאבינו מופנים אל מי שניצבים בחזית המלחמה שנכפתה עלינו: חיילי צה"ל בסדיר ובמילואים, האזרחים בדרום הארץ, במרכזה, בצפון, בירושלים ולמעשה בכל מקום. אנחנו אתכם ונעזור בכל דרך שתידרש".

הפדרציה הספרדית העולמית כוללת למעלה מ-20 ארגונים ובהם הארגון העולמי של יהודים יוצאי לוב, ברית יוצאי בוכרה בישראל, מרכז מורשת יהדות בבל, ברית יוצאי מרוקו בישראל, איחוד עולי בולגריה, האגודה לטיפוח מורשת יהודי תימן, ועד העדה היהודית הספרדית חיפה, ועוד.

לצד הפעילות של הפדרציה עצמה, כל ארגון מוביל גם יוזמות עצמאיות. כך למשל ועד העדה היהודית הספרדית חיפה מארגן אלפי חבילות שיחולקו בימים הקרובים הן לחיילים והן לאזרחים. "כמי שפועלים גם בשגרה למען הקהילה, מחמם את ליבנו לראות את ההתגייסות המרשימה של כלל עם ישראל", אמר חיים כהן. "עלינו להבליט את הייחודיות של כל קהילה ובמקביל להתנהל בלכידות. זהו מקור כוחנו. מי ייתן ונשכיל לטפח את המארג יוצא הדופן שמאפיין את המדינה גם לאחר שננצח במלחמה".

הפדרציה הספרדית העולמית מתייצבת לצד ישראל, ומדגישה את זכותם של אזרחי המדינה לחיות בביטחון.