יורם בורלא

היועץ המשפטי של הפדרציה הספרדית העולמית.

יורם בורלא מכהן בתפקיד היועץ המשפטי של הפדרציה מאז 2013. מהות התפקיד היא להוות את שומר הסף של העמותה, ולוודא שכל הפעולות מתנהלות בהתאם לחוק ובאופן תקני. כמו כן מייעץ יורם להנהלת הפדרציה ואחראי על עריכת החוזים והמסמכים המשפטיים האחרים הנחוצים לפעילויות השונות.

בורלא, יליד 1951, הוא עורך דין ויועץ משפטי מזה למעלה מ-40 שנה, שימש כמרצה באוניברסיטה העברית בבית הספר למנהל עסקים ושירת כקצין בחיל המודיעין.

יורם בורלא, עו״ד, יועץ משפטי של הפדרציה הספרדית

יוסי אזרי

חבר ועד העדה היהודית הספרדית חיפה, יו"ר מרכז היום בבית הספרדי

חבר הנהלת הפדרציה הספרדית העולמית

חבר בוועדת הביקורת

הפעילויות העיקריות של הארגון

מרכז היום של הבית הספרדי מספק מגוון רחב מאוד של פעילויות לאוכלוסייה המבוגרת החיה בביתה. ביניהן: הרצאות, טיולים, מבחר חוגים, ציון ימי הולדת, אירועים בחגי ישראל, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, ליווי מקצועי של רופא ועובדת סוציאלית, ארוחות בפיקוח דיאטנית מוסמכת ועוד.

יוסי אזרי חבר ועד העדה היהודית הספרדית חיפה, יו"ר מרכז היום בבית הספרדי חבר הנהלת הפדרציה הספרדית העולמית חבר בוועדת הביקורת

במרכז מושם דגש רב על התאמה מדויקת של התוכניות לצרכים הספציפיים ולרצונותיו של כל אדם, ועוד יותר מכך על הפגת הבדידות. יוסי אזרי יזם את הרחבת מנעד האפשרויות – עם משמרת שנייה במרכז היום, מועדון מופ"ת, מועדון "שהחיינו" הפונה לכלל הקהילה וחיבורים המייצרים קשרים בין-דוריים משמעותיים.

כיצד הגיע לארגון?

יוסי אזרי החל לפעול במסגרת ועד העדה ב-1985, לאחר שהשתחרר משירות בצבא הקבע. מזכיר ועד העדה הספרדית באותה תקופה היה שכן של משפחת אזרי, והוא הזמין את יוסי להצטרף לפעילות. לאחר מספר שנים נבחר לתפקיד יו"ר מרכז היום והוא ממלא אותו במסירות כבר יותר מ-20 שנה.

תפקידים קודמים

שירות ממושך בקבע – תפקידו האחרון היה סגן קצין עיר.